20. 11. 2018: Oficiální založení Asociace (press release)

  • datum konání: úterý 20. 11. 2018 na Velvyslanectví ČR v RF
  • za přítomnosti J. E. Vítězslava Pivoňky byla podepsána zakládající listina Asociace
  • cílem Asociace je sdružování Čechů studujících v zahraničí, poskytování pomoci a příležitostí osobního a profesního rozvoje
  • partnery Asociace jsou Velvyslanectví ČR v RF a České centrum v Moskvě

V podvečer 20. listopadu 2018 se konalo oficiální založení Asociace českých studentů a podepsání její zákládající listiny v prostorách Velvyslanectví České republiky v Moskvě.

Náš projekt vznikl v hlavách několika českých studentů a studentek, po uvážení strastí a problémů spojených s pobytem v cizí zemi. Uvědomili jsme si, že spoustě problémů a chybek by šlo zabránit, kdybychom se měli na koho obrátit, a to je i hlavním motivem našeho projektu. Asociace českých studentů má za cíl sdružovat české studenty v zahraničí, ať už jsou na výměnném pobytu, v rámci projektu Erasmus, nebo na celém studiu. Chceme vytvořit síť, která by pomohla s rozhodováním, do jaké země jet, v prvotních krocích v novém prostředí, a zajistit tak, že naši spolustudenti využijí svá studia na maximum. Plánujeme také networking s českými firmami a organizacemi, pracujícími v daných zemích, a sdružování českého kolektivu.

V uplynulých 100 letech Československa a samostatné České republiky, studenti hráli důležitou roli. Ať už v roce 1939, kdy se postavili nacismu a nespravedlnosti tehdejší doby, ať už v roce 1989. V novém století naší země chceme tak našim studentům pomoci a myslíme, že právě v případech jako získávání jazykových a profesních zkušeností v zahraničí, se jedná o velmi důležitý krok.

Možná jsme zatím pouze v Rusku, ale doufáme, že se k nám brzy přidají ostatní, a umožní nám tak vytvořit velký kolektiv mladých a perspektivních Češek a Čechů.

První akcí naší nové asociace bude charitativní sběr oblečení pro dětský domov v Moskvě, pořádaný společně se Slovenským spolkem MGIMO, následovaný teambuildingovým bruslením na Rudém náměstí. O dalších akcích vás budeme informovat na www.czstudenti.cz.

Pro více informací kontaktujte p. Antonína Štěrbu, tonysterba@gmail.com , +7(916)753-33-13.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s